Lysohorský bestiář

Stezka na nejvyšší vrchol Beskyd Lysou horu. Vydat se na ni můžete z Ostravice nebo Malenovic, z parkoviště Na Konečné. Obě větve se sejdou na hřebeni Lukšinec a dovedou vás na vrchol. 15 zastavení naučné stezky, která je pojatá moderním způsobem jako unikátní venkovní galerie představující některá ze zvířat obývajících Lysou horu. Provedení informačních tabulí a kovových grafik 15 “bestií” reflektuje náročné klima a odkazuje na železářskou tradici kraje. Celková délka 16,5 km, velké převýšení. Spojíte-li to s občerstvením na vrcholu, je to celodenní výlet. Zbytky staré NS od přehrady Šance na vrchol, zmiňované v některých průvodcích a mapách byly již v září 2007 odstraněny.

Top zajímavost:

Zajímavý výhled – Horní mazácké skály, expozice Ráj dřevěných soch v Ostravici, přírodní památka Ondrášovy díry a přírodní památka Vodopády Satiny.

Další informace:

https://beskydy.ochranaprirody.cz/informujeme/naucne-stezky/ns-lysa-hora/

https://www.beskydy.cz/content/beskydy-turistika-naucne-stezky-naucna-stezka-lysa-hora.aspx

Lysohorský bestiář

Obtížná
Lysohorský bestiář

Obtížnost

Obtížná

Zaměření

Příroda

Druh

Pro pěší

Další parametry

 Občerstvení na trase

Obec/obce

Ostravice, Malenovice, Krásná, Staré Hamry

Délka stezky

16.5 km

Čas prohlídky

5 h

Počet zastavení

15

GPS

Začátek stezky: 49.5385519N, 18.3927594E (Trasa společně s první informační cedulí začíná u železniční stanice v Ostravici a vede přes Lukšinec až na vrchol.)
Konec stezky: 49.5753203N, 18.4037350E (Pokračuje z Lysé hory k rozcestí u Lukšince, dále vede do Malenovic k parkovišti Na Konečné a tam také následně končí. )

Další informace

Téma / zaměření: O zvířatech obývajících Lysou horu.
Značení: Informační panely + turistická značka.
Provozní doba: Celoročně.
Dopravní dostupnost: Vlakem, autobusem nebo autem do Ostravice. Parkování na parkovišti U Pily.

Stezka na mapě

Fotogalerie